- Szczegóły
- Utworzono: piątek, 11, sierpień 2017 10:33
- Poprawiono: piątek, 11, sierpień 2017 11:16
- Administracja Katarzyna Chojnacka - Niklas
- Odsłony: 1523
nazwa zadania:
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA ZADANIA PN.: „BUDOWA HALI SPORTOWO-WIDOWISKOWEJ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM”
SKP-1/PN/U/2017
WYJAŚNIENIE NR 1
TREŚCI SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA
Zamawiający informuje, że stosownie do przepisu art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 2164 ze zm., zwaną dalej Pzp) przekazuje wykonawcom treść zapytań do SIWZ wraz wyjaśnieniami:
Pytanie 1
W celu rzetelnej kalkulacji kosztu nadzoru autorskiego wnosimy o określenie planowanego czasu realizacji umowy na roboty budowlane (w miesiącach) oraz określenie ilości wizyt w miesiącu np. max 2 wizyty w miesiącu.
Odpowiedź 1
W chwili obecnej niemożliwym jest precyzyjne określenie planowanego czasu realizacji umowy na roboty budowlane z uwagi na okoliczności przyszłe mające kluczowy wpływ na wykonawstwo robót, w tym: ostateczny opis przedmiotu zamówienia wynikający z opracowanej przez Projektanta dokumentacji projektowej. Dla rzetelnej kalkulacji kosztów nadzoru autorskiego Zamawiający wskazał w rozdziale VII ust. 1 - ETAP III, iż sprawowanie pełnobranżowego nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji, wg wykonanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej obejmuje okres od daty podpisania niniejszej umowy do dnia podpisania bezusterkowego protokołu końcowego odbioru robót budowlanych, jednakże nie później niż w ciągu 48 miesięcy od podpisania umowy.
Określenie ilości wizyt Projektanta szczegółowo określa § 11 ust. 7 projektu umowy.
Pytanie 2
W celu wyceny kosztu zabezpieczenia należytego wykonania umowy konieczne jest podanie czasu trwania umowy, w związku z powyższym wnosimy o podania planowanego terminu rozpoczęcia inwestycji budowlanej i planowanego czasu jej trwania.
Odpowiedź 2
Patrz - odpowiedź 1.
Pytanie 3
Czy jeśli z przyczyn niezależnych od Wykonawcy nie dojdzie w ciągu 48 miesięcy do realizacji budowy na podstawie wykonanej przez Wykonawcą dokumentacji projektowej to umowa zostanie zakończona i zostanie wypłacone ostatnie 10 % wartości umowy (z wyłączeniem III Etapu - części niewykonanej - nadzoru autorskiego)?
Odpowiedź 3
Zamawiający odpowiada, iż wynagrodzenie za wykonanie nadzoru autorskiego zostanie wypłacone po jego wykonaniu - w całości.
W sytuacji, w której nadzór nie zostanie wykonany w maksymalnym terminie, na jaki może zostać zawarta umowa, czyli 48 miesięcy, wynagrodzenie zostanie wypłacone proporcjonalnie do stopnia zaawansowania robót budowlanych.
Zmawiający dokona modyfikacji zapisów umowy, które te kwestie w sposób jednoznaczny unormują. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że na podstawie § 12 ust. 2 pkt 2 umowy możliwe jest w tej sytuacji przedłużenie terminu wykonania nadzoru autorskiego za zgodą Wykonawcy.
Pytanie 4
Z uwagi na charakter zadania i specyfikę przedmiotu zamówienia wnosimy o zmianę opisu kryterium o wadze 30% dotyczącym doświadczenia. Przy dużych projektach o wyższym stopniu skomplikowania udział bierze nie tylko projektant główny ale cały zespół projektowy (w którym jest kilku architektów z uprawnieniami), a odpowiedzialność przed Zamawiającym ponosi Wykonawca jako podmiot gospodarczy. W związku z powyższym wnosimy o zmianę opisu kryterium
z „Doświadczenie Projektanta w specjalności architektonicznej” na „Doświadczenie Wykonawcy”.
Odpowiedź 4
Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę kryterium.
Zamawiający informuje ponadto, że proponowany przez Wykonawcę zapis byłby niezgodny
z art.91 ust.3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, który stanowi, iż kryteria oceny ofert nie mogą dotyczyć właściwości Wykonawcy (...)
Pytanie 5
Ponadto z uwagi na charakter zadania i specyfikę przedmiotu zamówienia wnosimy o zmianę zapisu z: „Zamawiający przyzna punkty za każdą dodatkową (ponad wymaganymi warunkami udziału w postępowaniu) ilość zaprojektowanych obiektów o wartości kosztorysowej robót nie mniejszej niż 30 mln” na treść: ”Zamawiający przyzna punkty za każdą dodatkową (ponad wymaganymi warunkami udziału w postępowaniu) ilość zaprojektowanych obiektów które obejmowały swoim zakresem zaprojektowanie budynku określonego w klasach 1265 lub 1261 Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych o wartości kosztorysowej inwestycji na podstawie dokumentacji wielobranżowej nie mniejszej niż 30 mln”.
Odpowiedź 5
Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę kryterium.
Pytanie 6
Wnosimy o korektę wymagań w zakresie kwalifikacji zawodowych osób skierowanych do realizacji zamówienia publicznego. Z uwagi na obowiązujące przepisu tj. Dz.U. 2014 poz. 1278 Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, nie istnieje podstawa prawna do wydawania uprawnień w zakresie branży technologicznej oraz teletechnicznej. W związku z powyższym wnosimy o zmianą zapisu: „Kwalifikacje zawodowe (uprawnienia budowlane w specjalności branży sanitarnej i technologicznej” na „Kwalifikacje zawodowe (uprawnienia budowlane w specjalności branży sanitarnej” oraz: „Kwalifikacje zawodowe (uprawnienia budowlane w specjalności branży teletechnicznej” na „Kwalifikacje zawodowe (uprawnienia budowlane w specjalności branży telekomunikacyjnej”.
Odpowiedź 6
Zamawiający nie dokonuje korekty wymagań w zakresie kwalifikacji zawodowych Projektanta Branży Sanitarnej i Technologicznej, albowiem w tym zakresie postawił warunki zgodnie
z obowiązującymi przepisami.
Zamawiający dokonuje zmiany nazwy Projektanta Branży Sanitarnej i Technologicznej, który otrzymuje brzmienie: Projektant Branży Sanitarnej.
W odniesieniu do Projektanta Branży Teletechnicznej Zamawiający dokona stosownej modyfikacji warunku.
Pytanie 7
Ponadto z uwagi na możliwość różnej interpretacji sformułowania pojawiającego się w wielu miejscach np. przy wymaganiach dla projektantów branżowych: „co najmniej 2 obiekty o wartości kosztorysowej robót nie mniejszej niż 30 mln brutto” wnosimy o zmianę zapisu na: „co najmniej
2 obiekty o wartości kosztorysowej inwestycji na podstawie dokumentacji wielobranżowej nie mniejszej niż 30 mln brutto”.
Odpowiedź 7
Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę zapisów.
Pytanie 8
W jaki sposób oferent ma potwierdzić spełnienie wymagania Zamawiającego dotyczące sporządzenia przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego z zastosowaniem systemu BIM oraz sprawdzenia poprawności projektu pod względem wystąpienia ewentualnych kolizji międzybranżowych przy zastosowaniu Building Information Modeling (BIM)? Czy w celu potwierdzenia, w/w warunku na etapie składania ofert należy wykazać się posiadaniem oprogramowania CAD którego integralną częścią jest technologia BIM umożliwiająca m.in. wykrywanie kolizji, przedstawiając potwierdzoną kopię aktualnej licencji dla min. 5 stanowisk projektowych oraz posiadaniem aktualnej licencji dla min 1 stanowiska programu kosztorysującego wymieniającego dane bezpośrednio z w/w oprogramowaniem CAD?
Odpowiedź 8
Na etapie składania ofert nie ma obowiązku wykazywania się posiadaniem specjalistycznego oprogramowania. Zapisy umowy obligują Wykonawcę do stosowania BIM na etapie realizacji.
Pytanie 9
Czy zakres projektu obejmować ma zgodnie z załącznikiem plansza nr 3 zagospodarowanie 1-1000 część A - Halę Widowiskowo-Sportową, czy również części B - przebudowę otoczenia basenu, część C - budowę parkingu na kortach tenisowych oraz przebudowę układu drogowego ul. Słowiańskiej?
Odpowiedź 9
W zakresie zagospodarowania terenu projekt powinien obejmować zgodnie z OPZ (załącznik: plansza nr 3 zagospodarowanie 1:1000) część A - Halę Sportowo-Widowiskową, część B - przebudowę otoczenia basenu, część C - budowę parkingu na kortach tenisowych oraz projekt wjazdu/zjazdu na teren inwestycji.
Zakres wymaganych prac projektowych nie obejmuje przebudowy układu drogowego ul. Słowiańskiej.
Pytanie 10
Jaki zakres opracowania (części A, B, C zagospodarowania terenu, przebudowa układu drogowego ul. Słowiańskiej ) ma zostać zrealizowany za zakładany budżet 60 mln brutto?
Odpowiedź 10
Odpowiedź na pytanie zawiera pkt 7. 5) Opisu Przedmiotu Zamówienia (str. 6-7) oraz § 3 umowy.
Zakres to wykonanie części A, B i C bez przebudowy układu drogowego – ul. Słowiańskiej.